Każda rocznica ślubu posiada swoją wyjątkową nazwę. Została ona przypisana na podstawie przeżyć i doświadczeń małżonków. Pierwsze gody małżeńskie nazywane są papierowymi. Wskazuje to na świeżość relacji oraz krótki staż w roli męża i żony. Kolejna nosi miano bawełnianej, trwalszy materiał ma oznaczać coraz silniejszy związek. Podobna zasada obowiązuje w przypadku następnych rocznic. Czwarta nazywana jest skórzaną, piąta drewnianą, szósta cukrową lub żelazną, siódma wełnianą, ósma spiżową, a dziewiąta blaszana. Pierwszą jubileuszową rocznicę określa się mianem cynowej, a czasem aluminiowej. Jest to okazja, którą należy celebrować. W końcu 10 najtrudniejszych lat za wami, później będzie już z górki. Kolejną dekadę rozpoczynają gody stalowe, płócienne, koronkowe, kości słoniowej oraz kryształowe. Następna okrągła rocznica nazywana jest porcelanową. Wszystkie dalsze jubileuszowe gody małżeńskie noszą miana coraz to szlachetniejszy materiałów. Zaczynając od srebrnych, przez szafirowe aż po brylantowe. 

Brylantowa rocznica ślubu

Brylantowe gody powinny być hucznie celebrowane, ponieważ tylko nieliczni mają okazję je świętować. Świadczą one o prawdziwej, niegasnącej miłości, która połączyła dwoje ludzi na całe życie. Tak wyjątkowe wydarzenie zasługuje na równie szczególny podarunek. Warto zastanowić się nad odnowieniem przysięgi małżeńskiej. Taka ceremonia wzruszy wszystkich zaproszonych gości oraz skłoni ich do refleksji. Nic dziwnego, w końcu obserwowanie związku, który przetrwał wszelkie możliwe przeciwności losu budzi wielki podziw. 

Podarunek na rocznicę ślubu

Każda z rocznic ślubu zasługuje na celebrację. W końcu mija kolejny rok, odkąd na ślubnym kobiercu obiecaliście sobie miłość na wieki. Jeśli z jakiegoś powodu nie możecie poświęcić tego szczególnego dnia naszej drugiej połówce, warto pomyśleć przynajmniej o miłym prezencie. Dla tych, których ceremonia odbyła się lata temu, idealną propozycją będzie odrestaurowanie symboli miłości. To cudowna okazja na przywrócenie dawnej świetności pierścionkowi zaręczynowemu i obrączkom ślubnym.